Categories Menu

Feltöltve jan 24, 2018 Kategória Aktuális rendezvényeink, Hírek, Pedagógiáról másképp - esti beszélgetések a Mentor(h)álóban, Programajánló - 2018

Apa, figyelj! – vendégünk Varró Dani

Apa, figyelj! – vendégünk Varró Dani

 

A jelentkezés lezárult, TELTHÁZ!

Februárban is folytatódik a Mentor(h)áló és a Somogyi-könyvtár közös szervezésében megvalósuló esti beszélgetős sorozatunk.

Izgalmas témák, érdekes emberek, színvonalas esti programok várnak ránk ebben a sorozatban is!

A Pedagógiáról másképp c. sorozatban hamarosan újabb tartalmas péntek esti programot kínálunk az érdeklődőknek.

Februári vendégünk Varró Dániel József Attila-díjas magyar költő, műfordító!

A beszélgetés időpontja: 2018. február 23. péntek 17.00-19.00

17.00-18.30: beszélgetés

18.30-19.00: kedvezményes könyvvásárlási lehetőség és dedikálás, személyes beszélgetés Varró Danival

A rendezvény helyszíne: Somogyi-könyvtár 1. emeleti olvasóterme, Szeged, Dóm tér 1-4. (TÉRKÉP ITT)

A beszélgetés címe: Apa, figyelj! – beszélgetés költészetről, gyerekekről, szülői szerepekről

Tartalmas beszélgetés vár ránk most is!

A rendezvényen való részvétel INGYENES, de regisztrációhoz kötött!

Facebook eseményoldal ITT!

Minden érdeklődőt szívesen látunk!

Varró Dániel a fiatal költőgeneráció kiemelkedő alakja, akiért szerteágazó alkotótevékenysége és egyedi humora miatt a kritika és a közönség egyszerre rajong. A formának és a paródiának egyaránt mestere; számos műfajban megmutatta már a tehetségét a hazai közönség előtt: versek, gyermekversek, színdarabok, valamint műfordítások fűződnek a nevéhez. Munkássága utánozhatatlan stílust, frissességet és modernitást hozott a XXI. század magyar irodalmába.

Varró Dániel 1977. szeptember 11-én született Budapesten. Első verseit 12 éves korában írta. Egyetemre az ELTE-BTK magyar–angol szakára járt.

Versei és műfordításai már fiatal kora óta jelennek meg különböző folyóiratokban és irodalmi újságokban. Önálló kötetei mellett – melyből az elsőt, a Bögre Azúrt 1999-ben adták ki- több könyvnél, mint társszerző közreműködött. A Túl a Maszat-hegyen c. verses meseregénye 2003-ban került az olvasóközönség elé, míg a Szívdesszert 2007-ben. Gyermekének születése ihlette a negyedik, Akinek a lába hatos – korszerű mondókák kisbabáknak c. kötetét és folytatását, az Akinek a foga kijött – Még korszerűbb mondókák kevésbé kis babáknak címűt 2011-ben. 2016-ban jelentkezett újra önálló felnőtteknek szóló verseskötettel, Mi lett hova? címmel.

Színházba járók is gyakran találkozhatnak a nevével, hiszen számos budapesti és vidéki színház műsorában szerepel, mint drámaíró, műfordító. 1999 óta a József Attila Kör (JAK), 2005 óta a Szépírók Társasága, 2008 óta pedig a MAOE tagja.