Categories Menu

Feltöltve ápr 5, 2016 Kategória Hírek, Pedagógiai esték, Programajánló - 2016

„Csak én birok versemnek hőse lenni”

„Csak én birok versemnek hőse lenni”

Április 14-én, csütörtökön este 18.00 órától a Mentor(h)áló és az IH közös szervezésében megvalósuló Pedagógiai esték következő vendége az elmúlt évek egyik sikerszerzője, Nyáry Krisztián író, irodalomtörténész lesz.

Előadásának címe: “Csak én birok versemnek hőse lenni” – Az elcserélt menyasszony és a szélhámos levesosztó, avagy a személyes történetek szerepe az irodalom- és történelemtanításban.

Radnóti-Gyarmati

Radnóti Miklós és Gyarmati Fanni fenti közös fotójával indult minden.

Hobbiként, a barátainak kezdett el történeteket írni Nyáry Krisztián a Facebookon írók, költők szerelmi életéről, s a jó stílusban megírt bejegyzések és régi fotók nagyon rövid idő alatt elképesztően népszerűek lettek. Ugye mindannyian olvastunk már legalább egyet híres íróink és költőink Facebookon terjedő szerelmi epizódjaiból? A bejegyzésekből mára több mint 40.000 olvasót vonzó kulturális ismeretterjesztő sorozat lett.

Az internetes bejegyzésekből hamarosan kötet született, s az „Így szerettek ők” című irodalmi szerelmeskönyv a 2012-es év egyik könyvsikere lett. A kötet olvasásnépszerűsítő hatása miatt 2013-ban elnyerte a Magyar Könyvtárosok Egyesülete által adományozott Fitz József-könyvdíjat és XX. Budapesti Nemzetközi Könyvfesztivál irodalomtanárokból álló zsűrijének Budai-díját. 2013-ban megjelent az „Így szerettek ők” második része.

így

Nyáry Krisztián Facebookon vezetett blogja közben a HVG GoldenBlog versenyén PopArt kategóriában első díjat nyert, mivel a zsűri szerint “emberközelbe hozta Facebook-Magyarország számára az irodalomtörténetet”, és elérte, hogy „örökre lekerülhetnek a sablonos íróportrék a tantermek faláról.

Nyáry Krisztián célja, hogy a tankönyvi életrajzok papírmasé figurái helyett a valós, izgalmas, de kevesek által ismert párkapcsolati történetek felidézésével szerethető, hús-vér embereket mutasson be, és ezzel kedvet csináljon a művek olvasásához.

2014 novemberében jelent meg az „Igazi hősök – 33 magyar” című kötete, amelyben harminchárom 19-20. századi magyar emberről ír, akik köztünk éltek, és akiknek élete vagy személyes döntései ma is példaszerűek. Ők az igazi hősök. 2015-ben adta ki „Merész magyarok – 30 emberi történet” című könyvét, melyben 30 olyan magyart vesz sorra, akik a legnehezebb helyzetekben is emberek tudtak maradni, s akik számára önazonosságuk és belső bátorságuk a legszélsőségesebb történelmi helyzetekben is mindent felülírt.

meész igazi

Nyáry Krisztián mára már közismert, népszerű író, irodalomtörténész, kommunikációs szakember, könyvkiadó.

Talán kevesen tudják, hogy a szentesi Horváth Mihály Gimnázium irodalmi-drámai tagozatára járt, majd 1990–1995 között a pécsi Janus Pannonius Tudományegyetem magyar nyelv és irodalom – művészettudomány szakos hallgatója volt. 1995-től ugyanitt egyetemi tanársegéd, kutatási területe a XIX. század első felének magyar költészettörténete. 1996-tól a budapesti Főpolgármesteri Hivatalban sajtóreferens, 1997-től sajtófőnök. 2000–2001 között a Marketing Centrum Országos Piackutató Intézet cégvezetője, majd 2001–2005 között az amerikai–magyar Sawyer Miller Group stratégiai kommunikációs cég vezető tanácsadója volt. 2002–2006 között a Magyar Public Relations Szövetség elnökségi tagja. 2006–2010 között kommunikációs igazgatóként ismét a Főpolgármesteri Hivatalban dolgozott. 2010 óta a Public Republic Group kommunikációs tanácsadó cég ügyvezető partnere. 2015. április 1-jétől a Magvető Könyvkiadó és az Athenaeum Kiadó igazgatója.

Most végre itt a lehetőség, hogy Nyáry Krisztián tolmácsolásában csemegézhessünk az ő számára kedves és fontos, könyveiből ismert személyes történetekből!

Ezt az előadást természetesen jó szívvel ajánljuk azoknak, akik már ismerik Nyáry Krisztián munkásságát, s azoknak is, akik ezen az estén szeretnének megismerkedni írásaival.

Jegyek kaphatók az IH Rendezvényközpontban, a Belvárosi moziban és a www.ticketportal.hu weboldalon. Pedagógusigazolvánnyal, valamint SZTE kártyával a belépődíj 800,- Ft, a normál jegy 1200,- Ft.

Facebook eseményoldal ITT!

Szeretettel várunk minden érdeklődőt!

nyáry krisztián plakát kicsi

A rendezvény az “Egyetemi tavasz 2016” rendezvénysorozat keretein belül kerül megvalósításra.

et_2016_logo2