Categories Menu

Feltöltve Sze 22, 2017 Kategória Aktuális rendezvényeink, Hírek, Pedagógiai esték, Programajánló - 2017

Az önigazolás: hogyan tévedünk el a mocsárban?

Az önigazolás: hogyan tévedünk el a mocsárban?

 

A nagysikerű Pedagógiai esték c. sorozatunk 2017-es őszi évadának egyik legérdekesebb előadását egészen biztosan dr. Bánki György pszichiáter hozza el a Mentor(h)áló és az IH közös színpadára, aki most első ízben érkezik hozzánk.

Dr. Bánki György pszichiáter már régóta publikál cikkeket közéleti témákban, lélektani szemszögből elemez társadalmi kérdéseket. Első könyve novemberben jelent meg, s napjaink egy leggyakoribb lelki zavaráról, a nárcizmusról szól. A kötet címe – A legnagyszerűbb könyv a nárcizmusról – is jelzi: a szerző néhol iróniával, ugyanakkor nagyon informatív módon, közérthetően ír e súlyos problémáról. A túlzott önértékelés mögött gyakran az önbizalom hiánya húzódik meg, és rengeteg szenvedést okoz egyénnek és környezetének is.

Mostani előadása és annak témája is rendkívüli érdeklődésre számíthat: az önbecsülés, az önkép, az önigazolás jelen van mindennapjainkban, valamennyiünk életét meghatározza, így fontos, hogy foglalkozzunk ezekkel a kérdésekkel.

Az előadás időpontja: 2017. október 2. hétfő 18.00

Az előadás címe: Az önigazolás (Hogyan tévedünk el a mocsárban, és hogyan találhatunk ki belőle?)

Az előadás helyszíne: IH Rendezvényközpont, Szeged, Felső Tisza-part 2.

Jegyár: kedvezményes: 1.200,- Ft (SZTE-kártya, diákigazolvány, pedagógusigazolvány); teljes árú: 1.800,- Ft

Jegyek korlátozott számban MÉG kaphatók az IH Rendezvényközpontban, a Belvárosi Moziban és a www.ticketportal.hu weboldalon. Kedvezményes jegyek csak személyesen vásárolhatók, a vásárláskor be kell mutatni a kedvezményre jogosultságot igazoló dokumentumot!

Facebook eseményoldal ITT!

Az előadás összefoglalójából kiderül: nagyon izgalmas előadás vár ránk!

“Az önbecsülésünket és az önképünket sokféle módszerrel tudjuk karbantartani. Főleg mert szeretjük magunkat jónak és racionálisnak gondolni. Ezeknek a módszereknek egy része szerencsés és hasznos, mert nem szakít el a világ és a másik ember valóságától, más része káros, mert képesek vagyunk általuk megtéveszteni akár saját magunkat is. Sosem kell messzire mennünk, hogy példát találjunk az önigazolásra, mert – bár a mások szemében látott szálkán töprengeni és háborogni szórakoztató – a saját gerendáink mindig kéznél vannak.

Aki szereti a kellemes, boldogító, rá nem vonatkozó témákat, annak ezért kevésbé ajánlom ezt az előadást.

Az önigazolás mindig leselkedik ránk, mint az ördög egyik alkuja, hogy rosszul bánjunk egymással, vagy káros módon azonosuljunk a csoportjaink, a fantáziált társadalmi közegeink tévedéseivel, miközben erkölcsösnek és igaznak is érezzük magunkat.

Azt is érdemes megvizsgálni, milyen vezetőt választunk a csoportjaink élére, és mit engedünk meg neki.

Végül pedig arról is szót ejtünk, mi segíthet, hogy kevésbé legyünk önigazolóak, és így csökkentsük az esélyt, hogy tudattalanul egymás bántalmazóivá váljunk.”

Szeretettel várunk minden érdeklődőt!