Categories Menu

Feltöltve ápr 22, 2016 Kategória Fotók, Hírek, Médiatár, Programajánló - 2016, Videók

Visszapillantó

Visszapillantó

Továbbra is színes az élet a Mentor(h)áló háza táján – hétről hétre kiváló programokat kínálunk.

Most egy kis visszatekintés következik, rövid szöveg, sok fotó:-)

Mentor(h)áló Klub

A Mentor(h)áló Klub rendszeresen lehetőséget kínál az egymástól való tanulásra, a tapasztalatcserére, a különböző területekről érkező szakemberek együttműködésének fejlesztésére.

Márciusban 11, áprilisban (eddig) 5 alkalommal rendeztünk klubfoglalkozást – íme, egy kis ízelítő:

  • „Aranyos” MATETAKTIKA

„Kerüljük a kényszert, s hagyjuk, hogy a kisgyerek örömmel tanuljon. A gyerekek játékok révén okosodnak, a kényszeres okítás nem jut el a lelkükig” – mondta Platón.

A játék tehát a gyermek életének szerves része. Erre láthattunk példát a Kecskeméti Arany János iskolában. 2016. március 9-én a Mentor(h)áló 2.0 program fenntarthatósági időszak keretein belül klubfoglalkozást tartottak az iskolában. A vendégeik 1. és 3. osztályban láthattak bemutatóórát: „Logikai játékok a matematikaórán” címmel, majd szakmai konzultáció keretében beszéltek arról, hogy a matematika tanítása és tanulása során különösen nagy szükség van a szemléltetésre, a játékok és a játékos feladatok alkalmazására.

  • Kölyökatlétika

Kölyökatlétika bemutató órát tekinthettek meg az érdeklődők március 9-én a Kiskunfélegyházi József Attila Általános Iskola 4. osztályában,  a foglalkozást Rekedt Zoltán tartotta, majd megbeszélés következett.

  • „Integráció terepen”

Ezzel a címmel rendezett minikonferenciát, tapasztalatcserét a Szegedi Fekete István Általános Iskola többek között az SZTE JGYPK Gyógypedagógus-képző Intézete oktatóinak bevonásával.

  • Szakképzés

A Magyar Képesítési Keretrendszer és a tanulási eredmények megközelítés alkalmazása a szakképzésben címmel tartottak foglalkozást a szegedi Hansági Ferenc Vendéglátóipari és Idegenforgalmi Szakiskola és Szakközépiskolában.

  • Közös gyógypedagógiai konferencia

2016. április 14-én a Metszéspontok-Válaszok konferencia két korábbi sikeres rendezvény összekapcsolódásával jött létre. A konferencia célja az volt, hogy a szegedi ODÚ Központ pedagógiai szakszolgálati konferenciája és az SZTE JGYPK Gyógypedagógus-képző Intézet három szakirányának gyakorló intézményeit megszólító szakmai rendezvény közös programmal, színes előadói kínálattal jelentkezzen.

  • Nyelvi hátrányok az iskolában

Dr. Sándor Klára remek stílusban tartott közérthető előadást a nyelvhasználattal kapcsolatban meglévő tévhitekről, elavult szemléletről, a nyelvészet leíró (és nem előíró) jellegéről. Az előadás résztvevői megismerhették, hogy az iskolában kik és milyen okok miatt vannak nyelvi szempontból hátrányban, és melyek a lehetséges megoldások.

Pedagógiáról másképp

A Mentor(h)áló Pedagógiáról másképp c. sorozata havonta 1 alkalommal országosan és nemzetközi szinten is elismert szakembereket hoz „testközelbe”. A „beszélgetős műfaj” egyrészt lehetőséget teremt arra, hogy megismerkedjünk a vendég életével, munkásságával, a jellemzően az oktatás háza táján elért eredményeivel, másrészt kitűnő lehetőség nyílik egy kötetlen értelmiségi párbeszédre, a személyes kérdések megfogalmazására is.

2016. április 8-án Versenyképesség és oktatás címmel tartottunk esti beszélgetést, vendégünk Halász Gábor professzor úr, az est moderátora dr. Baráth Tibor volt.

Pedagógiai esték

Március 21-én, hétfőn 18.00 órától újabb “nagyágyút” láttunk vendégül a Pedagógiai esték színpadán: dr. Mérő László matematikus, pszichológus “A konvertálható tudás” címmel tartott nagysikerű előadást az IH Rendezvényközpontban 400 fős publikum előtt.

A Szeged TV Körút c. magazinműsorának felvétele ITT tekinthető meg. A Mérő Lászlóval készített interjú 45:22-nél indul.

Április 14-én, csütörtökön pedig az elmúlt évek sikerszerzője, Nyáry Krisztián tartott nagysikerű előadást a Mentor(h)áló és az IH közös színpadán.

A Szeged TV Körút c. magazinműsor április 21-i adásának felvétele ITT tekinthető meg. A blokk 32:02-nél indul.

A Szegedi Egyetemi Magazinban Újszászi Ilona tollából olvasható összefoglaló az előadásról és rólunk ITT!

További fotók itt (a fotókat Mártonné Gabi készítette, köszönjük!):