Művészeti Instruktor Mesterképzés

Az SZTE JGYPK Rajz– művészettörténet Tanszékén 2022 őszén indult az új Művészeti Instruktor mester szak Vizuális Művészeti Specializációval.

A Művészeti Instruktor mesterszak nemcsak művészetközvetítő alapszakok és művészeti szakok számára nyújt továbbtanulási lehetőséget, hanem meghatározott kreditek teljesítésével a társadalomtudomány és a bölcsészettudomány képzési területei alapképzés szakjain is. Az Művészeti Intézet gondozásában lévő Művészeti Instruktor mesterszak vizuális és zeneművészeti specializációval várja jövőbeli hallgatóit, akik az alkotómunkát és a szervezést ötvözve vállalják a művészetek komplex, integratív jellegű közvetítését, valamint a művészet értő befogadásának elősegítését.


Amit tanulhattok

  1. Művészettudományok

  2. Társadalomtudományok

  3. A komplex művészetközvetítés elmélete és gyakorlata

  4. Kommunikációs ismeretek, kiállítási kommunikáció

  5. Vizuális művészeti projektek, workshopok szervezése

  6. Integrált művészeti projekt gyakorlat

  7. Múzeumpedagógia

  8. XX. és XXI. századi művészeti törekvések

  9. Gazdasági, jogi ismeretek

  10. Választott specializációnak megfelelő vizuális alkotói gyakorlatok


Tanszékünk várja azok jelentkezését, akik a vizuális művészetek terén gyakorlattal rendelkeznek, és céljuk, hogy választott specializációjuknak megfelelően képesek legyenek átlátni, megtervezni, megszervezni, összefogni, irányítani és lebonyolítani olyan tevékenységeket, amelyek a művészeti és kulturális élet különféle színterein zajlanak, és amelyek a vizuális, illetve előadó-művészeti területekhez tartozó tevékenységek társadalmi közvetítésére irányulnak.


Képzési és Kimenei Követelmények

A mesterképzési szak megnevezése: művészeti instruktor (Arts Communication)
Végzettségi szint: mester (magister, master; rövidítve: MA-fokozat)
Szakképzettség: okleveles művészeti instruktor
A szakképzettség angol nyelvű megjelölése: Arts Communication Expert
Képzési terület: művészetközvetítés


Belépésnél előzményként elfogadott szakok

Teljes kreditérték beszámításával vehető figyelembe: a művészetközvetítés és a művészet alapképzési szak. Meghatározott kreditek teljesítésével elsősorban figyelembe vehető: a társadalomtudomány és a bölcsészettudomány képzési terület alapképzési szakjai. Meghatározott kreditek teljesítésével vehetők figyelembe továbbá a felsőoktatásról szóló 1993. évi LXXX. törvény szerint a nem művészeti szakok, amelyeket az akkreditáció megállapításának alapjául szolgáló ismeretek összevetése alapján a felsőoktatási intézmény kreditátviteli bizottsága elfogad


képzési cél és a szakmai kompetenciák

„A képzés célja művészeti instruktorok képzése, akik átfogó elméleti és gyakorlati ismeretekkel, valamint széleskörű nemzetközi kitekintéssel rendelkeznek a művészetek komplex, integratív jellegű közvetítése, a művészet értő befogadásának elősegítése és az érzelmi intelligencia művészetközvetítéssel történő fejlesztése terén. Választott specializációjuknak megfelelően képesek átlátni, megtervezni, megszervezni, összefogni, irányítani és lebonyolítani olyan tevékenységeket a művészeti és kulturális élet különféle színterein, amelyek vizuális, illetve előadó-művészeti területekhez tartozó tevékenységek társadalmi közvetítésére irányulnak. Alkalmasak arra, hogy művészetközvetítői feladataikat önállóan, illetve művészeti, bölcsészet- vagy társadalomtudományi területen képesítést szerzett szakemberek egyenrangú szakmai partnereként, csoportmunkában is végezzék Magyarországon és az európai kulturális térség más országaiban.”

A képzési idő félévekben: 4 félév


Idegennyelvi követelmény

A mesterképzésekre vonatkozó általános előírás a szaknyelvi ismeretek biztosítása, melyet a Coursera kínálatából összeállított kari modul segítségével kívánunk biztosítani.


További kérdések esetén azalábbi elérhetőségen érdeklődhet:
Telefon: (06 62) 420 305 / 108 mellék.

Közzétéve 2025. január 11. Módosítva 2025. február 16.