SZEGEDI TUDOMÁNYEGYETEM JUHÁSZ GYULA PEDAGÓGUSKÉPZŐ KAR
ALKALMAZOTT PEDAGÓGIAI INTÉZET - ÓVODAPEDAGÓGUS-KÉPZŐ TANSZÉK

home

Dr. Kovács Krisztina  
Beosztás, tud. fokozat: főiskolai docens  
Levelezési cím: 6725 Szeged, Hattyas utca 10.
Oktatói szoba: 113
Hivatali telefon: 4741, (62)544-741
E-mail: kovacs.krisztina.agnes@szte.hu
Fogadóóra (2023/2024.  II. félév): SZ: 10.00-12.00
Magyar Tudományos Művek Tára: link

RÖVID ÉLETRAJZ

Kovács Krisztina főiskolai docens a Szegedi Tudományegyetem Juhász Gyula Pedagógusképző Kar Alkalmazott Pedagógiai Intézet Óvodapedagógus-képző Tanszékén.

A Szegedi Tudományegyetemen 2003-ban végzett német-pedagógia szakos tanárként, 2005-ben szerezte a pedagógia szakos bölcsész és tanár, 2005-ben az egészségtan tanári és 2013-ban a gyógypedagógusi diplomáját, majd 2013-ban a doktori fokozatát.

2006 óta dolgozik a felsőoktatásban. 2006-2014 között Szarvason a Szent István Egyetem Alkalmazott Bölcsészeti és Pedagógiai Kar és annak jogelődjének oktatója, a csecsemő- és kisgyermeknevelő alapszak gyakorlati képzésvezetője volt.

2014 szeptembere óta oktat a Szegedi Tudományegyetem Juhász Gyula Pedagógusképző Kar Alkalmazott Pedagógiai Intézet Óvodapedagógus-képző Tanszékén. Külföldi egyetemeken tart előadásokat vendégoktatóként Erasmus és Ceepus mobilitás keretében. 2020/2021-es tanév 1. félévében az Erlangen-Nürnbergi Friedrich Alexander Egyetemen oktatott német nyelvű kurzusokat DAAD Ösztöndíjprogram keretében. 2014 óta az Óvodapedagógus-képző Tanszék Erasmus koordinátoraként nemzetközi kapcsolatokat és tudományos együttműködéseket épít ki és tart fenn, támogatja és koordinálja a hallgatók külföldi részképzésen való részvételét, valamint az oktatói mobilitást. Több kutatási pályázatban vett részt, melynek keretében például az óvodapedagógus képzés számára digitális tankönyvet készített, szakmai anyagokat dolgozott ki. 2021-ben Pro Iuventute Elismerő Oklevelet kapott. Kutatási területe: a népiskolai tanítók szakmásodásának folyamata, enyhén értelmi fogyatékos gyermekek nevelése a 19-20. század fordulóján, továbbá a sajátos nevelési igényű gyermekek integrált-inkluzív nevelésének gyakorlata. Kutatási eredményeit folyamatosan könyvekben a szakma által elfogadott folyóiratokban, egyetemi kiadványokban publikálja, hazai és nemzetközi konferenciákon prezentálja. Az IDE-Online Journal (International Dialogues on Education: Past and Present) című folyóirat szerkesztőbizottságának tagja. Tagja a Csecsemő- és kisgyermeknevelő BA képzés Országos Programfejlesztő Bizottságnak és az MTA Szegedi Neveléstörténeti Munkabizottságnak.

 BŐVEBB ÉLETRAJZ

 

Frissítve:   február 19, 2024