I.3. STRANDTENISZ

 

A tenisz Észak-Olaszországból indult el a 70-es években és elsősorban a meleg éghajlattal rendelkező országok körében terjedt el és lett népszerű játék. A Nemzetközi Tenisz Szövetség pár éve felkarolta és honosította meg, így a 2009-es római Világbajnokságon hazánk is már részt vehetett a megmérettetésben. A sport egyre népszerűbbé vált, 2009-ben Ausztriában és Csehországban is indultak magyar résztvevők, 2010-ben Bécsben már tornagyőzelmet is ünnepelhettünk. A hazai beachtennis élet még gyermekcipőben jár, a bázis Budapesten van, de egyre több vidéki városban is zajlik már strandtenisz élet.

A játékot strandröplabda pályán, homokos felületen játsszák 170 cm magas hálónál. A labda a normális teniszlabdánál könnyebb és puhább, a mérete azonban megegyezik. Az ütők eltérnek a teniszütőktől, nincsen rajtuk húr, telilapos ütőkkel történik a labda megjátszása.

A strandteniszt főként párokban művelik, a talaj sajátossága miatt a labda nem pattanhat le, ezért a játékosoknak nagyon gyorsnak és dinamikusnak kell lenniük, hogy a labdát a levegőben tudják tartani.

A Magyar tenisz Szövetség is működtet egy hazai versenysorozatot, melyeken a hazai ranglistába beszámító pontokat lehet szerezni, ezek mellett pedig nemzetközi tornákat is rendez, ahol világranglista pontokhoz lehet hozzájutni.

(http://www.huntennis.hu/beachtennis/bevezeto_a_beachtennis-be)

A strandtenisz pálya építése és eszközei az alábbi videón tekinthető meg: