A játéktér borítása

• A játéktér téglalap alakú. Az oldalvonal hosszának nagyobbnak kell lennie a kapuvonal hosszánál.
  • Hosszúság: 35 - 37 méter, szélesség: 26 - 28 méter.
  • A játékteret kavicstól, kagylótól, egyéb tárgyaktól mentes finom homok borítja, melynek mélysége 40 cm.
  • A játéktér területeit 8-10 cm széles kék színű (vagy a homoktól eltérő színű) rugalmas szalaggal kell kijelölni.

A büntetőterület
  • A kapuvonal és az azzal párhuzamos, tőle 9 méterre található képzeletbeli vonallal határolt terület a büntetőterület. A képzeletbeli büntetővonal jelölésére két sárga zászló szolgál, a játéktéren kívül.
  • A büntetőpont a képzeletbeli büntetővonal közepén, a kapufáktól azonos távolságra található.

A zászlók

• A játéktér sarkainak jelölésére piros zászlóval ellátott tompa végű zászlórudat kell elhelyezni.
  • Sárga zászlókat kell elhelyezni és biztonságosan rögzíteni mindkét térfélen a büntetőterületet határoló képzeletbeli vonal meghosszabbításában, a játéktéren kívül a partvonaltól 1-1,5 méterre. A zászlórudak magassága nem lehet kevesebb 1,5 méternél.

A labda

• Gömbölyű, bőrből vagy egyéb alkalmas anyagból készült, amely összenyomhatatlan, valamint víz és kopásálló.
  • Kerülete nem kevesebb, mint 68 cm és nem több,  mint 70 cm.

Játékosok

• A játékban két csapat vesz részt, legfeljebb öt-öt játékossal, ezek közül egy-egy a kapus.
  • Mindkét csapat köteles a játéktéren lévő játékosai közül kapust megnevezni a játékosokat számozott mezzel ellátni.
  • A cserjátékosok száma 7 fő. Cserélni korlátlanul lehet a mérkőzés folyamán.

A mérkőzés kezdete

• A mérkőzés előtt sorsolással döntenek a térfélről vagy a játék kezdéséről. A második félidőre a csapatok térfelet cserélnek. Kezdőrúgást végeznek a mérkőzés kezdetekor, félidőben és gól után.
  • Kezdőrúgásból közvetlenül gól nem érhető el.

A játék az alábbi videón érhető el:

A labda játékban és játékon kívül

• A labda játékon kívül van, ha akár a földön, akár a levegőben teljes terjedelmével áthalad a kapu- vagy oldalvonalon, illetve a játékvezetők megszakítják a játékot.
  • Minden más esetben a labda játékban marad.

A gól

• Gólt akkor ítél a játékvezető, ha a labda terjes terjedelmében szabályos körülmények között áthalad a kapuvonalon a kapufák között.
  • Az a csapat nyer, amelyik több gólt ér el a mérkőzés folyamán. Egyenlő számú gól esetén döntetlen az eredmény.

A labda meglövése és a gól az alábbi videón érhető el:

A szabadrúgás

• Csak közvetlen szabadrúgás létezik.
  • A szabadrúgást a szabálytalanság helyéről kell elvégezni, amelytől 5 méter távolságra kell a játékosoknak elhelyezkedni.

A büntetőrúgás

• A büntetőrúgást, 8 méterről, a büntetőpontról kell elvégezni.
  • Büntetőrúgáskor csak a kapus tartózkodhat a büntetőterületen belül.
  • Valamennyi játékosnak, kivéve a rúgó játékost, legalább öt méter távolságra kell elhelyezkedni a labdától.
  • A büntetőrúgást végző játékosnak a labdát előre kell rúgnia és ő már csak akkor rúghat ismét labdába, ha közben már egy másik játékos is hozzáért.

A kapus

• A kapuskidobásból közvetlenül gólt nem lehet elérni.
  • A kapus a saját csapattársától feléje szándékosan lábbal hazaadott labdát csak lábbal játszhatja meg.
  • A kapus gólt csak úgy érhet el, ha már játékba került a labda és egy másik csapattársa által kapta azt vissza.

Szögletrúgás

• Szögletrúgást kell ítélni, ha a labda teljes terjedelmével áthalad a kapuvonalon a talajon, vagy a levegőben, úgy, hogy azt a védőcsapat érintette utoljára, és nem született gól belőle.
  • Szögletrúgásból közvetlenül gólt lehet szerezni.

Személyi hiba

• Minden olyan vétség esetén, amiért szabadrúgás jár, a vétkes játékos személyi hibapontot kap. Ha egy játékos összegyűjt egy mérkőzés folyamán a négy (4) személyi hibapontot, akkor az adott mérkőzésen tovább nem szerepelhet, de helyére azonnal beállhat csapattársai közül valaki. A csapaton belüli egyéni személyi hibák összege adja a csapathibapontok számát.
  • Ha egy csapat egy félidőben összegyűjtött öt (5) személyi hibát, akkor az ellenfél sorfal nélkül, nyolc (8) méterről büntetőrúgást rúghat.
  • Az első büntető az ötödik személyi hiba begyűjtésével jár és ezt követően minden szabálytalanság után, de csak is nyolc méterről.
  • Az újabb félidő elkezdésekor a csapat személyi hibapontokat újra kezdik számolni.