Tehetséggondozás a SZTE JGYPK Gyógypedagógus-képző Intézetében - 2013.11.21
2013. november 11- 15. között a SZTE JGYPK Gyógypedagógus-képző Intézetében megrendezésre került a Lépések a tudományos élet felé- Tehetséggondozó tábor felvételt nyert gyógypedagógus – hallgatók számára elnevezésű egyhetes tehetséggondozó program.
A tábor távlati célja, hogy segítse a gyógypedagógus- hallgatókat abban, hogy a későbbiekben alkotó tagjaivá válhassanak a gyógypedagógus szakmának, a fogyatékosságügynek és a fogyatékosságtudománynak. Közvetlen célja a gyógypedagógus-hallgatók kommunikációjának sokoldalú fejlesztése volt, illetve a hallgatók megnyerése a tudományos diákköri tevékenység ügyének. A tábor célcsoportja a 2013 nyarán felvételt nyert gyógypedagógus-hallgatók köre, akik rendelkeznek középfokú angol vagy német nyelvvizsgával, vagy nyelvtudásuk e szint közelében van.
A tábor során megvalósult tevékenységek igen sokrétűek voltak. A szakmai program összeállítása során igyekeztünk a fogyatékosság tárgykörét sok szempontból körbejárni, ugyanakkor a központi fejlesztendő téma a kommunikációs képességek sokoldalú fejlesztése maradt.
Néhány példa a tevékenységek sokszínűségéből: a fogyatékossággal kapcsolatos irodalmi alkotások, filmek kommunikációs mintáinak elemzése, saját élményű gyakorlatok, beszédtechnika, pszichodráma foglalkozás, idegen nyelvi készségek fejlesztése, önálló irodalmi alkotás elkészítése, interpretálása.
A sokrétű, intenzív tevékenység, az együttgondolkodás során természetesen tudatos csapatépítés zajlott, aminek eredményeként egy jól működő közösség jött létre. Erről tanúskodnak azok a feljegyzések is, amit a tábor végén a hallgatók egy tablóra vetettek.
Az utolsó napon a zsűri kiválasztotta a három első helyezett irodalmi alkotást, továbbá díjazott még további négy alkotást, amit a hallgatók a felolvasó ülésen előadtak.
Az első három helyezett: Gertner Klaudia, Kotroczó Anna és Sóós Írisz. A további díjazott hallgatók: Farkas- Csamangó Petra, Török Viktória, Molnár Margaréta és Szabó Sára. Alkotásaik honlapunkon hamarosan megtalálhatók.
Prof. Dr. Pukánszky Béla, az Intézet vezetője értékes könyvjutalommal és oklevéllel ismerte el a kiemelkedő munkákat.
GALÉRIA

|