SZEGEDI TUDOMÁNYEGYETEM JUHÁSZ GYULA PEDAGÓGUSKÉPZŐ KAR
ALKALMAZOTT PEDAGÓGIAI INTÉZET - MAGYAR SZAKCSOPORT

Művészetközvetítő Szakkollégium Irodalompedagógiai műhely

home

SZTE JGYPK Művészeti, Művészetpedagógiai és Művészetközvetítő Szakkollégium

(kivonat az alapító okiratból)

 

A szakkollégium székhelye: SZTE JGYPK Művészeti Intézet, Rajz – Művészettörténet Tanszék 6723 Szeged, Brüsszeli krt. 37.

A nemzeti felsőoktatásról szóló 2011. évi CCIV. törvény 8. § (6) bekezdés, 54. §, 67. §, 3. melléklet II/A. része és a nemzeti felsőoktatási kiválóságról szóló 24/2013. (II. 5.) Korm. rendelet 19-24. §-ai alapján az SZTE JGYPK a felsőoktatási intézmény keretében működő tehetséggondozó programként Szakkollégiumot alapít.

A Szakkollégium alapításának indoka: A Szakkollégium alapításának szükségszerűsége olyan művészeti jellegű alkotói, előadói és művészetpedagógiai, tudományos igényű, szellemi valamint művészetközvetítő és alkalmazó tevékenységet is folytató műhelyek közösségének megteremtésén alapul, amelyre igény mutatkozik a Szegedi Tudományegyetem Juhász Gyula Pedagógusképző Karán, mind az óvó-, a tanító-, a tanárképzés, a humántudományok, a művészetközvetítés és a művész-képzés valamint a gyógypedagógus-képzés és az egészségfejlesztő szakemberképzés felől; mivel tudományos és szakmai, illetve művészeti képzésterületük összefonódik a művészettel történő esztétikai-etikai nevelés és a művészettudományok interdiszciplináris jellegével.

A Szakkollégium céljai:

  • A tagjai sorába felvett, művészeti igényű, művészetpedagógiai, művészetelméleti, művészetközvetítő vagy művészet-alkalmazó tevékenységgel foglalkozó egyetemi hallgatók tehetséggondozása, tanulmányaiknak szakkollégiumi szakmai képzési és önképzési programmal való támogatása révén.
  • Olyan közösség létrehozása és fenntartása, amely tagjait a folyamatos képzés és önképzés, az intellektuális nyitottság, a művészet iránt való többirányú elkötelezettség, a művészet értékeihez való kreatív viszonyulás, annak értő közvetítése, alkalmazása, a pedagógiai értékeken alapuló cselekvés és gondolkodás elmélyítése felé orientálja.
  • Feladatának tekinti továbbá a felnövekvő nemzedékek iránti társadalmi felelősségvállalás, az esztétikai, az etikai értékekre helyezett művészeti és/vagy művészetközvetítő, -alkalmazó szerepvállalás kialakítását; szakmailag igényes és a társadalmi problémákra is érzékeny értelmiség nevelését.

 

Alapító okirat