A Föld Napja – április 22.

„Ki mondta, hogy nem tudod megváltoztatni a világot?”
Olvass és cselekedj!

Ugye, nem mondta senki, hogy nem tudod megváltoztatni a világot? És ugye, azt sem mondja senki, hogy ne küzdj azért, amit fontosnak tartasz? Még akkor sem, ha valami igazán nagy, mások szerint lehetetlen dologra készülsz.

Így gondolta ezt Denis Hayes amerikai egyetemi hallgató is (azóta az alternatív energiaforrások világhírű kutatójaként és szakértőjeként tevékenykedik), aki 1970. április 22-én mozgalmat indított a Föld védelmében.
Felhívása hatalmas tömegeket mozgatott meg, és az egész világon fontos változásokat eredményezett. Hatására ugyanis szigorú törvényeket hoztak a levegő és a vizek védelmére és világszerte új környezetvédő szervezetek alakultak.
Már az első évben – csak az Egyesült Államokban – 25 millióan álltak mellé, s támogatóinak száma évről évre nő. Mostanra a világon több mint 180 országban ötezernél is több szervezet és 300 millió ember mozdul meg ezen a napon. Céljuk az, hogy felhívják a figyelmet a környezetvédelem fontosságára.
Magyarországon 1990-ben környezetvédők létrehozták a Föld Napja Alapítványt, ezzel mi is csatlakoztunk a nemzetközi eseményekhez. Azóta is minden évben országszerte programokat szerveznek környezetvédelmi csoportok és magánemberek egyaránt, kiállításokat, versenyeket rendeznek, előadásokat tartanak, fákat ültetnek, hogy felhívják a figyelmet arra, mennyire fontos, hogy óvjuk a Földet, amelyen élünk.

Ezek a rendezvények alkalmat teremtenek nekünk, hogy átgondoljuk, mi hogyan bánunk a Földdel és mit tehetünk annak érdekében, hogy unokáink élhető világot vegyenek át tőlünk.

Egészen egyszerű dolgok nagyon sokat jelentenek. Érdekel, hogy Te mit tehetsz a Földért?

Például:
– Ne szemetelj!
– Gyűjtsd szelektíven a hulladékot!
– Ha csöpög egy csap, javíttassátok meg!
(Gondolj bele: percenként 5 csepp, az egy óra alatt 300 csepp, egy nap alatt pedig 7200!)
– Fogmosás közben zárd el a csapot!
– Használj újrahasznosított anyagból készült termékeket!

És ez még nem minden!

Olvass utána:

Írta: Bekesné Kovács Jusztina

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöljük.