A jövő – 400 dollárért

Egy kis jövőbenézésre – ami már nem is olyan távoli jövő –  csábítalak benneteket. Az Amazon cég 400 dolláros,  Kindle nevű “könyvolvasójáról” nézhettek meg egy bemutatót és egy videót itt, olvashattok magyar nyelvű ismeretetőt itt és itt.

Bár a nagyközönség pillanatok alatt elkapkodta a készletet, mégis megoszlik a vélemény róla. Szerintetek ez a könyv és az olvasás jövője? Kíváncsian várjuk véleményeteket!

Emericus

Nyilván ennek is, mind mindennek megvannak az előnyei, és a hátrányai is. Hátrány, hogy ha 2 éve használom már elavult, 3 év múltán már a fájlformátum sem lesz jó bele. Előnye viszont, hogy magammal vihetem, és akrámikorolvashatom az egész könyvtáram, viszont ha lemerül az akkumulátor, elérhetetlen lesz az egész.
A könyv évszázadokig könyv maradhat, egy gyertyafénnyi világ elég olvasni, nem kell feltölteni az akksit, nem kell letölteni a fájlokat, stb.

További szemepontok lehetnek még: költségek, szerzői jogok, és a berögződött megszokások. tradíciók kérdése.

Én mondjuk talán a hogyományos könyvek pártján állok. Hogy nézne ki egy könyvtár, mint egy sarokban lévő számítógépterminál? Brr 🙂

Fülöp András

Szerintem ez nagyon jó ötlet. A könyvolvasás halódik, kell valami, ami népszerűsíti. Ez a találmány pedig egyesíti a régi és új előnyöket.
Ami az elavulást illeti, a már beszerzett adattal nem lesz baj, legfeljebb bővíteni nem lehet (csak új készülék megvételével), de ez nem hátrány a hagyományos könyvekhez képest. A könyvolvasó szerintem technikailag működni tud addig, amíg egy könyv lapjai nem esnek szét (évszázadokig a könyv nem marad meg, már a 19. sz. végiek is elég ramaty állapotban vannak – csak azért nem rosszabb, mert nem olvasták már egy évszázada őket…).
Ami az akkumulátort illeti, az sem szempont, hiszen egy terméket nem a hibás használat minősít (a könyvet könnyebb széttépni…).
Ugyanakkor nem hiszem, hogy ez a jövő. Ez csak a könyv utolsó fellendülési szakasza. A jövő a hangoskönyvé.

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöljük.