Lehet, hogy olvasás helyett néha szívesebben hallgatnál könyvet? Ez így talán képzavarnak tűnik, pedig csak arról van szó, hogy sok, nyomtatásban már megjelent könyvet lehet meghallgatni azáltal, hogy – általában híres – színészek, előadóművészek felolvassák őket. Ezt a hanganyagot aztán CD-re írják, de letölthető (MP3, MP4) formátumban is kaphatók.
Hogy miért jó a hangoskönyv? Gondold el, micsoda élmény lehet például a látássérülteknek, hogy ha olvasni nem is tudják, így azonban meghallgathatják a könyveket! De hallgathatod utazás, futás, takarítás, mosogatás közben, vagy ha olvasni éppenséggel nem szeretsz túlságosan. A hangoskönyvek között megtalálhatók a magyar- és világirodalom klasszikus darabjai, regények, drámák, versek, mesék, ismeretterjesztő irodalmak – kötelező olvasmányok. 🙂
Könyvtárunkban CD-n sok hangoskönyvet találhatsz, amelyeket ugyan kölcsönözni nem tudunk, de hallgathatod őket a számítógépeken, vagy a CD lejátszón, természetesen fejhallgatóval. A Gyorskeresőbe a címhez írd be, hogy Hangoskönyv, s máris kapsz 22 találatot.
De hogy otthon se maradj hangoskönyv nélkül, lépj a Magyar Elektronikus Könyvtár oldalára, a katalógusban kattints az mp3-ra, s máris kapsz 158 találatot!
Itt megnézhetsz egy videót, hogy miért is jobb a hangoskönyv a könyvnél – az utcán.
[…] szavazásunk a hangoskönyvekhez kapcsolódik, s az iránt érdeklődünk, hogy Hallgattál már hangoskönyvet? Várjuk […]
Ajánlom mindenki figyelmébe a Rejtő Jenő hangoskönyveket. Mind könyvben, mind hangoskönyvben a kedvencem a tizennégy karátos autó. Rudolf Péter előadása zseniálisan ötvöződik a mester stílusával. 🙂