Itt vannak az első 30 órás képzések is!
A Mentor(h)áló 2.0 keretein belül – korábbi ígéreteinknek megfelelően – az SZTE pedagógusképzésben érintett karaival (BTK, JGYPK, TTIK) együttműködésben 30 órás INGYENES akkreditált pedagógus továbbképzéseket indítunk a különböző szaktárgyakhoz és műveltségterületekhez kapcsolódóan!
Örömmel tájékoztatjuk az érdeklődő kollégákat, hogy az SZTE Természettudományi és Informatikai Kar augusztusi és szeptemberi kezdéssel 6 db képzést indít, melyre a jelentkezéseket 2015. július 15-ig várják.
A képzések rövid bemutatása:
A környezettudomány biológia tanításába beépíthető legújabb eredményei
- A program célja: Megismertetni a biológia szakos tanárokat a környezettudomány különböző területeinek legfrissebb eredményeivel. Elősegíteni a biológia tantárgy tananyagának környezettudatos és integrált szemléletű, korszerű tanítását; a tanulók környezet- és egészségtudatos magatartásra nevelését, egész személyiségük fejlesztését.
- Időpont: 2015.09.18-19. és 2015.09.25-26.
- Érdeklődni lehet: Dr. Perei Katalin adjunktusnál, perei@bio.u-szeged.hu, 62-544-853
Fizika emelt szintű érettségi kísérleti feladatainak elvégzése és elemzése a tapasztalatok tükrében
- A program célja: Megismertetni a résztvevő tanárokat azzal a mérési feladatbankkal, amely az emelt szintű fizika érettségi vizsgák 2005. óta érvényben lévő formájában a szóbeli vizsgák részét képezi. A foglalkozásokon lehetőség lesz a mérési feladatok elvégzésére, számítógépes és papíralapú kiértékelésére, elemzésére, tapasztalatcserére. E mellett sor kerül az első 10 év tanulságait értékelve a 2015. évben megjelenő törvényi módosítások ismertetésére is. A résztvevőknek alkalma lesz új szabályozásnak megfelelő közép- és emelt szintű szóbeli és írásbeli vizsga elemeinek kipróbálására, gyakorlására. A vizsgák új hangsúlyainak, feladattípusainak megismerése, gyakorlása segíti a kollégákat a tanulók felkészítésében, illetve a középszintű tételek megalkotásában, és mindkét szinten a dolgozatok javításában, illetve a vizsgáztatásban.
- Időpont: 2015.09.04-05. és 2015.09.11-12.
- Érdeklődni lehet: Dr. Farkas Zsuzsanna főiskolai tanárnál, zfarkas@physx.u-szeged.hu, 62-544-746
„A Földrajz Új Világa”, számítógép és Internet alkalmazása a földrajztanításban
- A program célja: A bemutatásra kerülő szabad felhasználású szoftverek, internetes interaktív szimulációk (animációk) segítségével az általános és középiskolás tankönyvekből vett példák alapján a számítástechnika kínálta multimédiás lehetőségek eddigieknél erőteljesebb bevonása a földrajz tanításába. A továbbképzés a középiskolai és általános iskolai földrajz szakos tanárok számára a földrajz tantárgy oktatásához szükséges számítástechnikai ismeretek bővítését ilyen irányú készségeik javítását célozza. További cél a földrajztanárok által a tanórákon alkalmazott IKT módszerek megújítása, bővítése és fejlesztése.
- Időpont: 2015.08.28-29. és 2015.09.04-05.
- Érdeklődni lehet: Dr. Szilassi Péter egyetemi docensnél, toto@geo.u-szeged.hu, 62-343-368
Modern kémiai ismeretek
- A program célja: A kémia, különösen az általános és középiskolában oktatott területek, újabb eredményeinek bemutatása, az egykor megszerzett ismeretek felfrissítése és kiterjesztése, a szemléletmód fejlesztése, segítségnyújtás az általános és középiskolás kémiai ismeretanyag modernizálására. Fontos cél az, hogy a résztvevők szélesebb kitekintést nyerjenek a modern kémia, a középiskolában nem lefedett területeire is.
- Időpont: 2015.09.18-19. és 2015.09.25-26.
- Érdeklődni lehet: Dr. Pálinkó István egyetemi docensnél, palinko@chem.u-szeged.hu, 62-544-288
Korszerű matematika korszerű módszerekkel
- A program célja: A képzés a modern számítógéppel segített felfedeztető tanulás – tanítás módszereivel és eszközeivel foglalkozik. A résztvevők a Geogebra és a Wolfram Mathematica szoftverek segítségével vizsgálnak elemi és felsőbb matematikai problémákat, illetve foglalkoznak modellezési feladatokkal. Négy tematikus egység mindegyikében (dinamikus folyamatok grafikus vizsgálata; folyamatok szemléletes megoldása; geometriai felfedeztetés sejtés, modellezés; egyszerű algoritmusok) olyan oktatási segédanyagokat készítenek, amelyeket tanárként közvetlenül felhasználhatnak a tanítási folyamatban.
- Időpont: 2015.09.18-19. és 2015.09.25-26.
- Érdeklődni lehet: Dr. Karsai János egyetemi docensnél, karsai.janos@math.u-szeged.hu, 62-544-185
Függvényekről, érdekesen. Az analízis fogalmai nem szokványos megközelítésben
- A program célja: Az analízis fogalmait a szokásos formális tárgyalás helyett korszerű, alkalmazás-orientált felépítésben tekintjük át. Megismerünk olyan eredményeket és módszereket, amelyek a tanárképzésben, az iskolában nem szoktak előkerülni, bár előkerülhetnének. Olyan feladatokat, eljárásokat is tárgyalunk, melyek a függvényeket, az analízis eszköztárát valós problémákra alkalmazzák: az igazságos osztozkodás örökzöld feladatát éppúgy tárgyaljuk, mint Háry János és Napóleon csatáját. Mindeközben fontos célunk az is, hogy bemutassuk a számítógép, mint eszköz több lehetséges felhasználási módját a matematika tanításában.
- Időpont: 2015.08.28-29. és 2015.09.11-12.
- Érdeklődni lehet: Dr. Németh Zoltán egyetemi docensnél, znemeth@math.u-szeged.hu, 62-544-077
Jelentkezéssel kapcsolatos tudnivalók:
- Valamennyi képzés a Mentor(h)áló 2.0 Program keretében INGYENES.
- Kérjük, hogy jelentkezési szándékát jelezze a tájékoztatást adó oktatónak e-mailben, majd a jelentkezési lapot és mellékleteit postázza erre a címre:
SZTE TTIK Tanulmányi Osztály, 6720 Szeged, Aradi vértanúk tere 1. - A jelentkezési lap és további információ ITT érhető el!
- Jelentkezési határidő: 2015. július 15.
Szeretettel várunk MINDEN érdeklődőt!