Categories Menu

Feltöltve máj 16, 2015 Kategória Hírek, Pedagógiai esték

Pedagógiai esték: Süveges Gergővel folytatjuk!

Pedagógiai esték: Süveges Gergővel folytatjuk!

Június elején folytatódik a Mentor(h)áló 2.0 Program és az IH Rendezvényközpont közös szervezésében megvalósuló Pedagógiai esték című sorozatunk!

Június 3-án 18.00 órától vendégünk Süveges Gergő Prima Díjas újságíró, műsorvezető, tanár, life és business coach és tréner lesz, aki családról, értékekről, nevelésről, generációs hidakról tart minden bizonnyal élvezetes előadást.

Süveges Gergő közismert televíziós szerkesztő, műsorvezető, ám legfőbb hivatásának mégis az apaságot tartja, amely mint írja, „a legnagyobb kihívás, melynek sikerességéről csak 10-20 év múlva lehet beszámolni”. Négygyermekes apaként nemcsak megéli ezeket az éveket, de élményeit és gondolatait szívesen meg is osztja a szélesebb nyilvánossággal (könyvekben, előadásokon, műsorokban, tréningeken).

A „Lehet-e bármit mondani a nevelésről?” című előadásának központjában tehát – nem véletlenül – a család és a nevelés áll.

Az előadásban biztosan érinti a következő témákat is:

  • Mindent megadni – mit tudunk egyáltalán adni a gyermekeinknek?
  • Mindentől megvédeni – meg kell-e őket védenünk mindentől?
  • Milyen mintákat kapnak, értjük-e a szeretetnyelvüket, képesek vagyunk-e bocsánatot kérni tőlük, vajon jól megtalpaljuk-e őket?
  • Hogyan lehet hidat építeni nemzedékek között?

Az előadás további részletei ITT olvashatók! Az előadás után dedikálási lehetőség!

Facebook eseményoldal ITT!

SUVGES

Süveges Gergő 1976-ban született Budapesten. A magyar nyelv szeretetét szülei oltották belé. Vers- és prózamondó versenyeken, gimnáziumi és ifjúsági színjátszó társulatokon át vezetett az útja az ELTE Bölcsészkarára, ahol magyar nyelv és irodalom, valamint magyar mint idegen nyelv szakon végzett. Ezekkel párhuzamosan a Pázmány Péter Katolikus Egyetem teológia szakán hittanári képesítést is szerzett („szeretettem volna többet tudni a hitemről”).

Az ezredfordulón a Duna Televízió Vallási Szerkesztőségében dolgozott, 2001-től a Magyar Televízió Híradójának, majd más műsorainak (pl. Nap-kelte, később a Ma reggel) műsorvezetője volt.

Rendszeresen publikál az Új Ember című hetilapban, az Új Ember Magazinban, a Képmás Családmagazinban, valamint a www.hirado.hu oldalon jelentek meg az Apa-kép-írás sorozat darabjai. Ezekből az írásokból válogattak egy kötetnyit, amely 2008 áprilisában látott napvilágot. 2011 januárjától februárig az M2 csatorna intendánsa volt.

Felesége, Margit gyógypedagógus, látássérültek és értelmi sérültek fejlesztését tanulta, és elvégezte a logopédia szakot is. Tanított a főiskolán, és dolgozott is: elsősorban részképesség-zavaros (diszlexiás, diszgráfiás) gyerekekkel foglalkozott. 2000-ben kötöttek házasságot. 2012-ben feleségével együtt alkották a Házasság Hete arcát. Borbála lányuk 2003-ban, Márton fiuk 2004-ben, Annamária lányuk 2007-ben, András fiuk pedig 2008 késő nyarán érkezett a családjukba.

Apa-kép-írás című könyvében a következőket írja:

„Fontos számomra, hogy leírjam ezeket a történeteket. Egyrészt így tudom felvenni a harcot a felejtés ellen. Azt gondoljuk egy-egy gyermeki mondat, vagy megmozdulás után, hogy erre még évek múlva is emlékezni fogunk, pedig legtöbbször már másnapra el is felejtjük.(…) Ezekkel a mininovellákkal az örömöt szeretném megosztani: létezik még ép család, hűség és létezik felelősségvállalás. Nem magunkat szeretném fényezni, hanem reményt adni: járható út ez is.”

A folytatásként megjelenő Apaszem című könyvben pedig így szól:

“Ez is, – mint elődje – izgalommal, humorral, játékossággal és persze új ismeretekkel van megtöltve kis történetek formájában. „Csupán” abban tér el, hogy a Süveges család kibővített változatával ismerkedhetünk meg. Mert ugye három a magyar igazság, plusz egy a ráadás. Mármint gyerkőcökben mérve. Egy nagycsaládban csupa izgalom az élet – mindig történik valami. Mindenkinek megvan a maga feladata és fél szavakból is megértik egymást. A főszereplők sorjában: Borka a nagy és okos nővér már harmadikos, Marci első osztályba lépett, Annamari és Andris óvodások. És tudjuk, ahány gyerek, annyi félék. De azt is mondhatnánk: ahány gyerek, annyi felé.”🙂

Szeretettel várunk minden érdeklődőt!

kötetek

A fotót Erdélyi Gábor készítette, a könyvillusztrációk Szűcs Édua munkái.