Categories Menu

Feltöltve ápr 27, 2015 Kategória Hírek, Pedagógiai esték

Pedagógiai esték: Tari Annamáriával folytatjuk!

Pedagógiai esték: Tari Annamáriával folytatjuk!

Hamarosan újabb fantasztikus előadással folytatódik a Mentor(h)áló 2.0 Program és az IH Rendezvényközpont közös szervezésében megvalósuló pedagógiai esték sorozata!

Május 7-én, csütörtökön 18.00 órától vendégünk Tari Annamária klinikai szakpszichológus, pszichoterapeuta – előadásának címe: Online gyerekek, offline szülők: Digitális szakadék és ami mögötte van.

X, Y, Z – vannak, akiknek csupán betűk az ábécéből. A szociálpszichológiában ezek a betűk a generációk jelölésére szolgálnak.

Tari Annamária egyik kedvenc szakterülete a fogyasztói társadalom és annak hatása az X, Y és Z generációkra.

Y-generáció és Z-generáció című könyveiben elmagyarázza (és ami fontosabb, megérteti velünk), hogy a mai tizenévesek és huszonévesek miért olyanok, amilyenek. Beszél arról, hogyan mélyül a digitális szakadék a mai szülők és gyermekeik között.

A világon szülők milliói érzik és látják a változásokat, szembesülnek nap mint nap azzal, hogy gyerekük valahogy más, mint ők voltak. 12 éves gyerekek tesznek fel magukról az internetre olyan képeket, melyeken tíz évvel látszhatnak idősebbnek, 13 éves kislányok sminkelik magukat és komolyan aggódnak azon, hogyan alakul majd párkapcsolatuk. Világukban mélyen megváltoztak az érintkezési szokások, és átalakultak olyan hagyományos fogalmak, mint értékrend, tudás és tekintély. A csoporthoz tartozást és a közösségi élményt legtöbbször az interneten találják meg: közösségi portálokon, blogokon, hálózatszervezésen alapuló játékokban.

Az információs kor és a fogyasztói társadalom hatásait sem kikerülni, sem megváltoztatni nem lehet, mert életünk részei. Ez érzelmileg is rugalmasságot és alkalmazkodást igényel felnőttől és gyerektől egyaránt.

Tari Annamária értelmezésében a társadalom-lélektani és klinikai tapasztalatok segíthetnek abban, hogy megértsük az online személyiség szerepét, a társas agresszió mértékét, a kognitív folyamatok változásait, valamint a családi-iskolai érzelmi folyamatokat.

Online gyerekek, offline szülők című előadásában is megpróbál használható megoldásokat, stratégiákat kínálni a régi és új nemzedékek közti szakadékok áthidalására.

Előadása igazi csemege minden korosztálynak! Szeretettel várunk minden érdeklődőt!

A rendezvény hivatalos oldala ITT ÉRHETŐ EL!

Facebook eseményoldal ITT!

Tari Annamária