(Tata 2019. 08. 31.)
második helyezettjével

Riporter: Dobó Andrea

(D.A) Hogyan kezdődött a verseny, milyen kihívásokkal kellett szembenézned?
(Ny. P.) A verseny napján már egész hamar kimentem a helyszínre, hogy a rajtszámot
felvegyem. Később volt egy technikai tájékoztató, ahol elmondtak minden információt az
úszásról, bicikli pályáról és a futásról. Számomra ez egy új kihívás volt, mivel elsőre mentem
sprint távnál hosszabbat, ami annyit tesz, hogy 1500 m úszás, 40km kerékpár és 10 km
futással zárult.
Hogyan sikerült az úszás?
Az úszásnál 700 embert rajtoltattak el egyszerre. Próbáltam az első sorból indulni, ami
sikerült is, viszont olyan 3-400 m-en keresztül verekedés volt. Idővel elnyúlt a sok ember, így
már tudtam a saját tempómban úszni, és a 18. helyen jöttem ki a vízből.
Ezeknél a versenyeknél fontos, hogy az úszás után minél gyorsabban kerékpárra váltsanak
a versenyzők. Nálad ez, hogyan sikerült?
Egy gyors depózásnak köszönhetően sikerült már ott is megelőznöm a versenytársakat. A
kerékpárra egy kulacstartó került fel 2 db helyett, itt kisebb akadályba ütköztem, de aztán nem
volt probléma. A kerékpározás során nem lehetett bolyozni, azaz a másiknak a szélárnyékát
használni. Szerencsére a felkészülés alatt egyedül tekertem, így ezzel nem volt gond. A 40 km
végére a 18. helyről felhoztam magam a 13. helyre.
Mit vártál magadtól a futás előtt?
Az egyik kedvenc számom a három közül, így az volt az elvárásom, hogy 40
percen belül fussam. A pályát a tó körüli erdősbe vitték be több frissítő ponttal. A
kerékpárról leszállva, gyors depózást követően egy sráccal indultunk ki futni,
mivel több versenyen találkoztam vele, tudtam, hogy
jól fut, így mennem kell vele, olyan 1 km-ig együtt mentünk, de ő lemaradt, és tudtam, hogy
most már egyedül maradtam és csak menni kell. Frissítők nagyon jól ki jöttek és pluszt adott,
hogy szurkoltak a frissítőpontokon a segítők. A táv felénél a cipő feltörte a sarkamat és a
talpamat, ami nagyon kellemetlenül fájt, ezzel nem törődve próbáltam a tempót és a
sebességet tartani, ami annyira jól sikerült, hogy megtudtam előzni még 5 embert, így a 700
ember közül a 8. helyen sikerült befejeznem életem első rövidtávú triatlonját.
Milyen tapasztalatokkal fejezted be a versenyt? Elégedett vagy a teljesítményeddel?
Összességében elégedett vagyok. Külön öröm volt számomra, hogy a kategóriámban a 2.
helyen végeztem. Rajtlista alapján dobogós helyezésre számítottam, de az, hogy a 2. helyet
sikerült megcsípnem, hatalmas öröm volt számomra. A dobogó első foka 13mp-re volt.
A rendezés kiváló volt, mindent nagyon jól megszerveztek, a pár évem alatt mióta versenyzek
nem volt még részem ilyen nagyszerű versenyben.