SZTE-s sikerek a 16. Pick utcai futóversenyen
2017. október 11. - intézet

A 2017. október 8-án megrendezésre került 16. Pick utcai futóversenyen,
– amelyen több mint 4000 versenyző indult -,
113 hallgató képviselte a Szegedi Tudományegyetemet.
Az orvostanhallgatóktól a testnevelő szakos hallgatókig – mind a hosszabb 6 km-es, mind a rövidebb 3,4 km-es távon kiváló eredményeket értek el. Aki nem állhatott ezen a napon dobogóra, az is elégedett volt teljesítményével, hiszen minden táv teljesítése eredmény, és a jó hangulatú versenyt végig kísérte futás öröme, és a közös gondolkodás.

A kifejezetten jó, őszi futóidőben remekül szerepeltek diákjaink, hiszen mindenütt a dobogón állva öregbítették a SZTE hírnevét.

A 6 km-es távon Palcsó Noémi 3. éves orvostanhallgató ezüstérmes lett, Simon Péter testnevelő – edző szakos 3. éves hallgató bronzérmet szerzett.

A 3,4 km-es távon, – amely egyúttal egyetemi bajnokság is volt – mind a két említett versenyző bajnoki címet érdemelt ki.