Sorsfordító októberek

Az 1956-os forradalomra és a köztársaság 1989-es kikiáltására emlékezve a NAVA (Nemzeti Audiovizuális Archívum) Sorsfordító októberek című Tematikus gyűjteményét ajánluk a figyelmetekbe.

A gyűjtemény első felében 1956. október 23. emléke előtt tisztelegve olyan műsorokat kínálnak, amelyek történelemformáló politikusokat és hétköznapi hősöket, áldozatokat és túlélőket mutatnak be.

A gyűjtemény 1989-es részébe olyan anyagokat válogattak be, amelyek érzékeltetik, hogy 33 évvel később, az ’56-os események újraértékelése közepette a forradalom emléke hogyan formálta a közgondolkodást, hogyan vezette hazánkat a köztársaság kikiáltásához.

A műsorok a NAVA-pontokról érhetől el, azaz a könyvtár és az iskola minden számítógépén megnézhetitek, meghallgathatjátok őket – igaz, már csak az őszi szünet után.

Addig is íme egy korabeli (archív) felvételekből, Beethowen zenéjére készült összeállítás az 1956-os forradalomról:

Te már olvastad? A Minimax az olvasásért

A Minimax weblapján találtunk a következő felhívásra, s ajánljuk a figyelmetekbe:

Te már olvastad?

Szeretnéd tudni, mi volt Kepes András vagy Udvaros Dorottya kedvenc könyve? Mit olvasott szívesen Geszti Péter vagy Kéri Kitty? Miért tartja fontosnak Buda Gábor, az Alma zenekar frontembere, hogy olvassunk? Mindezt megtudhatod, ha velünk tartasz október 5-től!

Új kezdeményezésünk októbertől több hónapon keresztül számos pályázattal és az olvasást népszerűsítő kisfilmmel jelentkezik majd a tévénkben, a magazinunkban és itt a weboldalunkon is. A kampányban sok könyvtár és könyvkiadó vesz részt, emellett ismert emberek, színészek, sportolók is segítenek nekünk az olvasás népszerűsítésében. Szeretnénk, ha kezdeményezésünkkel nemcsak többet olvasnál velünk, hanem megosztanád másokkal is véleményedet kedvenc könyveidről és Te is megismernéd másokét!

Az olvasás mellett arra is biztatunk, hogy nézz körül az oldalunkon:

Játszhatsz kvízjátékot, írhatsz mesét, örökbe fogadhatsz könyvet, és ha elég élénk a fantáziád a barátaiddal, akár meg is filmesíthetitek kedvenc olvasmányotokat. A legügyesebb és legkreatívabb pályázókra értékes könyvcsomagok és ajándékok várnak.

minimax

 

A hónap szerzője Felix Salten

Mi jut eszedbe, ha Felix Salten nevét hallod? A Bambi című könyv és a belőle készült bájos rajzfilm biztosan. De tudsz-e róla, vagy az életéről bármi egyebet? Ha kíváncsi vagy és szívesen gyarapítanád tudásod, olvass tovább van nézd meg a honlapon A hónap szerzője rovatot!

Siegmund Salzmann néven született Budapesten 1869. szeptember 6-án. Három hetes volt, amikor családja Bécsbe költözött, s itt is nőtt fel. Gyermekkora szegénységben telt, iskolába alig járt, mert korán dolgozni kényszerült. Kezdetben cseléd volt, majd egy biztosítási irodában kapott állást.

Continue reading A hónap szerzője Felix Salten

Varázsnapi videó

Majdnem egy évvel ezelőtt, 2008. november 5-én, az Iskolai Könyvtárak Nemzetközi Hónapja alkalmából rendeztük meg Harry Potter főszereplésével a Varázsnapot a könyvtárban. Ez a videó akkor készült, de valahogyan elkallódott, s nem került fel egyik közösségi videómegosztó portálra sem.
Nagyon sajnálom, hogy így alakult, de most itt van, nézzétek meg az egy évvel ezelőtti események összefoglalóját, na és az egy évvel fiatalabb önmagatokat! 🙂

Pöttyös Panni rajzpályázat

Kedves Alsósok!

A Móra Könyvkiadó és a Szepes Mária Alapítvány rajzpályázatot hirdet 3-6 éves óvodások és 6-10 éves kisiskolások részére. A legszebb rajzokat a Móra Könyvkiadó és a Szepes Mária Alapítvány munkatársai, valamint Kalmár István grafikusművész választja ki.

A pályázatok elbírálása korcsoportok alapján történik, minden korcsoportból az első, a második és a harmadik díj nyertesei a Móra Könyvkiadó értékes könyvcsomagját HALÁSZ JUDIT Kossuth-díjas színművésztől vehetik át 2009. december 13-án a Vígszínházban, 13 órakor, és utána megnézhetik Halász Judit gyermekelőadását.

A pályázat témája

Ha olvastátok Szepes Mária mesekönyveit, akkor bizonyára Pöttyös Pannit is ismeritek. Rajzoljátok le azt a mesét a Pöttyös Panni sorozatból, amelyik a legkedvesebb a számotokra.

 Beküldési határidő: 2009. november 20.

A rajzokat A/4-es lapra készítsétek el. Ne felejtsétek a lap hátuljára ráírni a neveteket, a címeteket és azt, hogy hány évesek vagytok. Szüleitek telefonszámát vagy e-mail címét is megadhatjátok.

Egy pályázó legfeljebb egy rajzot küldhet az alábbi postacímre:

Móra Könyvkiadó Zrt.
Pöttyös Panni rajzverseny
1134 Budapest, Váci út 19.