Ajánlatok az őszi szünidőre

Néhány érdekes szegedi kiállítást ajánlunk az alábbiakban a  figyelmetekbe, mint lehetséges jó programot az őszi  szünetben:
Árny alatt – interaktív kalandozások a sötétben
Festőnövények – növényi festékek, rostnövények
Távoli fények, közelítő színek – A régi japán művészet és a modern látásmód

 Árny alatt – interaktív kalandozások a sötétben 2007. december 8-ig
Szeged, Oroszlán u. 4. (bejárat a Bajza utca felől)
A program a vakok és látók világát igyekszik közelíteni egymáshoz. Egy programvezető közreműködésével kipróbálhatók a vakok életét segítő eszközök és szituációs játékok. Egy 30-35 perces „kalandtúra” során sötétben, vak vezetővel, valamint egy operátorral lehet végigjárni olyan helyszíneket, ahol a tapintásé, a hallásé, szaglásé, az egyensúlyérzékelésé a főszerep. A kiállítás megtekintésére a helyszín korlátozott befogadóképessége miatt előzetes bejelentkezés szükséges. A csoportokat két óránként indítják: hétfőtől péntekig a csoportok indulása: 9.00, 11.00, 13.00 és 15.00 óra, szombaton: 10.00, 12.00, 14.00 és 16.00 óra. A kiállítás vasárnap zárva tart. Belépőjegy: teljes árú: 750 Ft/fő, csoportos belépő (minimum 15 fő esetén): 600 Ft/fő. A program speciális felépítése miatt szükséges a telefonos bejelentkezés, ahol további információkkal is állnak rendelkezésre: (62) 46-64-64, (30) 423-8832. 

Festőnövények – növényi festékek, rostnövények 2007. október 31-ig
Füvészkert – Szeged, Lövölde u. 42.
Olyan festésre alkalmas színes vegyületeket tartalmazó növényeket kívánnak bemutatni, melyeket sokan ismernek, de csak kevesen tudják, hogy a bennük termelõdõ festékanyagokat elõdeink rendszeresen használták tárgyaik, ételeik, ruháik színezésére. A Rostnövények kiállításon megismerhetjük azokat a növényeket is, amelyeknek rostjait valamilyen formában szinte mindenhol felhasználjuk, legyen az teafilter, hajókötél vagy télikabát. Megtekinthető: 09.00-18.00

Távoli fények, közelítő színek – A régi japán művészet és a modern látásmód 2008. január 8-ig
Móra Ferenc Múzeum
A kiállítás anyaga 12 különböző múzeum és galéria gyűjteményéből áll össze. A sok százmilliós nagyságrendű műtárgy együttes által a látogatók egy misztikus világgal, a Távol-Kelet varázslatos hangulatával találkozhatunk. A kiállításon 11 eredeti fametszet, 39 japán tárgy, 15 baba és 21 egykoron a mindennapokban használt tál, díszváza, edény látható. Mindezen túlmenően pedig 93 a japán művészet hatását érzékeletető magyar alkotás – többek között Rippl-Rónai József, Csók István és Kassák Lajos műve – is része a kiállítandó kollekciónak.

 

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöljük.