KÜLÜGYI IRODA

PÁLYÁZATI IRODA

eljárásrend

 
 
  1. LLP ERASMUS mobilitások:
    1. Bilaterális szerződések
    2. Oktatói/személyzeti mobilitás
    3. Hallgatói mobilitás (részképzés/szakmai gyakorlat)
  2. Egyéb külföldi utak (konferenciák, tanulmányutak)
  3. Valuta-elszámolás
  4. A kar térítéses vendéglakásainak ügyintézése
 

1.3 Hallgatói mobilitás (részképzés/szakmai gyakorlat)

A hallgatói mobilitásokra vonatkozó pályázatok kiírását az SZTE Nemzetközi Mobilitási Iroda (NMI) minden év februárjában küldi ki az ERASMUS koordinátorok és a Külügyi és Pályázati Iroda részére. A Külügyi és Pályázati Iroda a hivatalos kiírást követően felkéri a tanszéki ERASMUS koordinátorokat a pályázati lehetőség propagálására és a koordinációs feladatok ellátására, valamint felteszi a honlapjára a pályázati felhívást és a szükséges dokumentumokat.

Felelős: Simon Péter
Határidő: minden év februárja

RÉSZKÉPZÉS

Az ERASMUS koordinátorok a Nemzetközi Mobilitási Iroda (NMI) és a Külügyi és Pályázati Iroda felhívása után kiírják az egyes tanszékeken a hallgatói pályázatokat: megjelölik a lehetséges partnerintézményeket, közlik a részképzés időtartamát, meghatározzák a belső pályázati határidőt, közlik a teljesítendő feltételeket.

Teljesítendő feltételek:

  • Elektronikus formában kitöltött ERASMUS pályázati űrlap
  • Nyelvtudást igazoló dokumentum (nyelvszakosok esetében nem szükséges)
  • Motivációs levél magyarul és a célnyelven
  • Szakmai önéletrajz magyarul és a célnyelven
  • Az előző két lezárt félév eredményeinek nyomtatott formában történő bemutatása
  • Oktatói ajánlás
  • Igazolás az aktív hallgatói státuszról

A tanszéki ERASMUS koordinátor összesíti a határidőre beérkezett pályázatokat, melyeket a tanszékvezető véleményez, s ennek alapján a koordinátor kitölti a Koordinátori hallgatói jelölés c. és a Tanszéki pályázási adatok űrlapokat (mindkét űrlap letölthető az NMI honlapjáról. A tanszékvezető és a koordinátor mindkét űrlapot kinyomtatja, aláírja, lepecsételi és a teljes pályázati anyagot két példányban elküldi a Külügyi és Pályázati Irodának. Ezen kívül a Koordinátori hallgatói jelölés c. és a Tanszéki pályázási adatok űrlapokat elektronikusan elküldi a Külügyi és Pályázati Irodának. A tanszéki koordinátor értesíti a pályázatokat elnyert hallgatókat, hogy mely intézménybe, milyen időtartamra nyerték el pályázatukat.  

Felelős: Simon Péter
Határidő: minden év februárja

A Külügyi és Pályázati Iroda továbbítja a pályázatokat az NMI felé. A hallgatókkal közvetlenül az NMI veszi fel a kapcsolatot, és tájékoztatja őket a további teendőkről. Az NMI felé a hallgatók elektronikusan on-line regisztrációt adnak le. A hallgatók folyamatosan tájékozódnak a fogadó intézmény honlapján a további teendőkről: összeállítják, milyen tantárgyakat vesznek fel, tanszéki koordinátoruk segítségével elkészítik a Learning Agreement-et (mely tartalmazza a felvett tantárgyakat), majd azt aláíratják tanszéki koordinátorukkal és az NMI intézményi koordinátorával (Balogné Molnár Gabriella). Ezen kívül a hallgatók a fogadó intézmény honlapján tájékozódnak a szálláslehetőségekről (kollégiumok) és lefoglalják a számukra legmegfelelőbbet, és a részképzés teljes időtartamára külföldi utasbiztosítást kötnek, valamint kiváltják az Európai Egészségbiztosítási Kártyát.

Felelős: Simon Péter
Határidő: a fogadó intézmény által megadottak szerint   

A Külügyi Bizottság elnöke javaslatot tesz a hallgatói költségtámogatás elosztására, melyet a kar dékánja hagy jóvá. A Támogatási pályázatot, ill. a Külügyi Bizottság által tett javaslatot a kar dékánja látja el kézjegyével jóváhagyás után. 

A Költségtámogatási szerződéseket a Külügyi és Pályázati Iroda készíti el két példányban.

Miután mind a kar dékánja, mind a hallgató aláírta a szerződést, a Külügyi és Pályázati Iroda elkészíti az Utazási határozatot.

Minden szemeszter első hónapjának 10. napjáig a Külügyi és Pályázati Iroda leadja a Tanulmányi Osztálynak a kiutazó hallgatók végleges listáját, hogy a hallgatók aktív státuszba kerülhessenek. A Hallgatói Önkormányzatnak is elküldi a Külügyi és Pályázati Iroda a kiutazó hallgatók névsorát. A Tanulmányi Osztály iskolalátogatási igazolást ad ki a kiutazók részére, melyet a Külügyi és Pályázati Iroda továbbít az Nemzetközi Mobilitási Iroda címére.  

Az ERASMUS támogatási szerződést a hallgató a Nemzetközi Mobilitási Irodában köti. A szerződéskötéshez szükséges teendőkről és dokumentumokról az NMI ad bővebb felvilágosítást. A hallgató az érintett oktatókkal való egyeztetés alapján összeállítja Egyéni tanrend kérelmét és jóváhagyásra benyújtja az oktatási dékán-helyettesnek. 

Amennyiben a kiutazását követően változás történne az elfogadott kurzusok tekintetében, jóváhagyatja a módosított tanulmányi megállapodást (Learning Agreement) a fogadóintézmény, valamint az itthoni intézmény tanszéki és intézményi koordinátorával.

A hallgató hazaérkezése után azonnal köteles elkészíteni az Online beszámolót a TEMPUS Közalapítvány honlapján, és köteles a Külügyi és Pályázati Irodára beküldeni a Szöveges beszámolót, az Online beszámoló nyomtatott verzióját és a Teljesítés igazolást.

FSZ SZAKMAI GYAKORLAT

  1. Az ERASMUS koordinátorok meghirdetik a pályázati lehetőséget (2 hónap nyáron, bárhol az EU-ban.) és segítenek a hallgatóknak a befogadó helyek felkutatásában. Természetesen a hallgatók is kereshetnek fogadó intézményt, amely vállalja, hogy szakmai gyakorlatukat ott végezhetik.
  2. A pályázni kívánó hallgató céges papírra írt fogadólevelet kér attól az intézménytől, amelynél szakmai gyakorlatát kívánja végezni. (Fontos információ: A munkáltató az SZTE Nemzetközi Mobilitási Irodától (NMI) igazolást kaphat, hogy semmilyen költség nem terheli.)
  3. A fogadólevél beszerzése után a hallgató kitölti a Training agrement-et (az NMI honlapjáról letölthető), melyet a hallgató, a tanszéki koordinátor és a munkahely ír alá, ill. ez utóbbi pecséttel is ellátja a dokumentumot.
  4. Az ösztöndíj utalása aTraining agrement és a Student application (az NMI honlapjáról letölthető) elkészítése után történhet meg.
  5. A kiutazó hallgató hazaérkezése után leadja a Letter of confirmation (az NMI honlapjáról letölthető) dokumentumot, mellyel igazolja, hogy elvégezte a szakmai gyakorlatot. A szöveges beszámolót és az online adatlapot a tanszéken, a Külügyi Irodán ill. a Nemzetközi Mobilitási Irodán kell leadni Tanács Editnek.

Felelős: Simon Péter
Határidő: minden év februárja

Részletes, pdf-formátumú ERASMUS tájékoztató füzet az ERASMUS hallgatói mobilitásokkal kapcsolatban letölthető az NMI honlapjáról.