Madárcsiripelés a könyvtárban

Itt a tavasz, egyre több madarat láthatsz, hallhatsz, míg beérsz a suliba. Ismered őket?

Forrás

Ha igen, gyere a könyvtárba, remek határozókat találsz a polcon! (Pl.: Dierschke, Volker: Milyen madár ez? 170 madár egyszerű meghatározása Bp.: Sziget, 2011)

Ha még nem, gyere a könyvtárba, sok érdekes könyvet találsz a madarak életmódjáról, különleges testfelépítéséről, és érdekes történeteket a madarak viselkedéséről! Pl.: Schmidt Egon: 100 jó kérdés …a madarakról Bp:. Sensus, 2000 Megtudhatod belőle például, hogy létezik-e a valóságban is fehér holló, miért gyűrűzik a madarakat, melyik a legedzettebb madár.

Játékra hívunk!

Ha elküldöd a helyes válaszokat a könyvtár email címére ( gyakkonyvtar@gmail.com),  madaras meglepetést nyersz, melyet a könyvtárban vehetsz át a könyvtárostanároktól. A nyerteseket e-mailben értesítjük!

Lássuk a feladatokat!

  1. A kanalasgém hogyan tartja a nyakát repülés közben? Megtudod Schmidt Egon: Ezer ágán ezer fészek című könyvéből! (Bp.: Móra, 1981)

 

 

 

 

 

  1. Melyik a legnagyobb hazai bagolyfaj? Mekkorára nő meg? A választ megtalálod Renate és Siegfried Schönn: Nesztelen szárnyakon című könyvében! (Bp., Móra, 1988)

 

 

 

 3. Hány fecskefaj él Magyarországon? Melyek ezek? Megtudod, ha fellapozod Schmidt Egon: Fecskét látok, szeplőt hányok című könyvét! (Bp. Móra, 1987)

 

 

 

 

 

Búvárkodásra fel! (Összeállította: Tóthné Szomolya Ágnes könyvtárpedagógia-tanár MA hallgató)

Forrás

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöljük.