VI.1.8. Táborozás utáni teendők

  • a saját vagy kölcsönkért felszerelések végső tisztítása, ellenőrzése, karbantartása, javítása és tárolása, valamint a kölcsönadónak visszaszolgáltatása,
  • beszámoló dokumentum, statisztika, készítése a rendező szerv, intézmény, a támogatók, szponzorok részére.
    Kerüljön bele például, a rendező szerv neve, a táborvezetőség, pedagógusok tagjai, a tábor helye, ideje, a résztvevők száma, neme, kora, főbb utazási és tábori események, programok és azok eredményei, sikerei.
    Egy kérdőív alapján készítsünk statisztikai elemzést, amely képet ad a résztvevők táborban töltött hangulatáról, megelégedettségéről, változtatási igényekről, az étkezés minőségéről, programok, előadások tetszési skálájáról.
    Továbbá a kihirdetett program szerinti megvalósítás eredményéről, illetve program elmaradás esetén annak okáról.
    Történtek e rendkívüli események, készítsük el a végső, tényleges pénzügyi elszámolást számlák igazolásával. Túlfizetés esetén a visszafizetésről gondoskodjunk. Értékeljük a helyi környezetet, tábort. A táborozás tapasztalatainkat írjuk le, hogy abból tudjunk a jövőben tervezni.
  • Lehetőség szerint tartsunk élménybeszámolót fényképekkel, videó filmekkel illusztrálva, amelyre a támogatókat, szponzorokat, intézmények vezetőit és minden érintett személy meg kell hívni. Tegyük elérhetővé, letölthetővé honlapon, közösségi oldal egy csoportjában, stb. Helyi, megyei vagy országos újságban kérjük egy cikk formájában a megjelentetését. Ha például önkormányzati táborról van szó a helyi újságban (Délmagyarország, 2006, Délmagyarország 2013), kábeltévében, vagy rádióműsorban várható a megjelenése.
    Köszönő levelekkel erősítsük meg jó kapcsolatunkat a támogatók, szervezetek vezetői irányába!