Az aerobic története
- A módszer, ahonnan az aerobic a nevét kapta, dr. Kenneth Cooper nevéhez fűződik, akit a hadsereg és a haditengerészet orvosaként a '60-as évek elején arra kértek fel, hogy az űrhajósok fizikai felkészítésében és mérésében is vegyen részt.

- Cooper fő feladata az állóképesség fejlesztése volt, amelyet folyamatosan végzett gimnasztikai gyakorlatokkal oldott meg.
- Módszerének lényege abban állt, hogy a feladatokat magas ismétlésszámmal, pihenő nélkül végeztette.
- Cooper minden olyan hosszú távú fizikai aktivitást, amely során az oxigén felvétele és felhasználása egyensúlyban van, „aerobic testgyakorlásnak", röviden aerobicnak nevezett.
- Cooper módszerét 1969-ben Jackie Sorensen zenével ötvözte és tánccal egészítette ki, majd megkezdte sikeres üzleti vállalkozását.
- A '70-es években Amerikában, az aerobicot egy jeles médiaszereplő, Jane Fonda amerikai színésznő népszerűsítette, tette még inkább ismertté.
- Fonda felismerte, hogy az aerobic alkalmas nagy tömegeket megmozgatni, és ez a mozgásforma nem igényel drága felszerelést, nincs nagy hely- és szerigénye.
- Fonda a gimnasztikai gyakorlatokat jazzbalett elemekkel ötvözte.
- A „korai aerobicra" a magas ismétlésszám, a gimnasztikai alapformák és a folyamatos gyakorlatozás volt a jellemző. A fő hangsúly az erősítésen és a nyújtó gyakorlatokon volt, és ezeken keresztül a teljesítmény növelése volt a fő cél.
- Jane Fonda videókazettáin kezdte népszerűsíteni a sportágat, és - elsősorban nők körében - óriási sikert aratott. A fogyókúrás csodaszernek tartott aerobicra egész iparág épült, a sportszergyártók remek érzékkel használták ki a benne rejlő lehetőségeket, s gomba módra szaporodtak az aerobic-termek.

- Európában Sidney Rome olasz színésznő népszerűsítette a sportágat a '70-es évek végén, '80-as évek elején.

- Magyarországon a sportág megismertetése, elterjedése Szécsényi Józsefné nevéhez fűződik, aki 1984-ben indította be az aerobic oktatói képzést a Testnevelési Főiskolán.
- 1991-ben megalakul a MAESZ (Magyar Aerobic Szövetség)