12.1. Szoftverek
A tanulásban akadályozott személyek nevelő, oktató munkájában alkalmazható speciális IKT-val támogatott eszközök, módszerek alig ismertek. Ezek közül az egyik a GyITE oldalról is elérhető INFO-TANODA programok, mely a mohácsi Meixner Ildikó EGYMI fejlesztése alatt készült 2006-ban. A programok közül több a különböző készségek fejlesztéséhez készültek (vizuális, auditív percepció, testséma fejlesztés,), nagyobb részük a különböző tantárgyak (matematika, magyar, történelem, ének, természetismeret) kiegészítéséhez.
A másik a kaposvári Bárczi Gusztáv Módszertani Központ munkatársai által fejlesztett Varázskulcs program. Melynek célja az óvoda és az iskola közti átmenet megsegítése, az olvasás, írás, számoláshoz szükséges készségek megalapozása (téri tájékozódás, vizuális, auditív percepció). A program elérhető az intézmény honlapjáról. (lásd: 1. sz. kép)
1. sz. kép: Varázskulcs
A készség és képesség fejlesztés során a 10. és a 11. fejezetben bemutatott programok, szoftverek közül több is alkalmazható.
A Manó oktatóprogramok közül az alsó osztályokban a Mini Manó, a Manó Olvasás 1-3. és a Manó Matek 1-4. programok tartalmát szervesen be lehet építeni a rehabilitációs órákba, az egyéni készségek, képességek fejlesztése céljából.
A Mókus CD Iskola alsó tagozatos programjait, a helyesírást, a nyelvtani-, és az 1-4. osztályos matematikai ismerteket gyakoroltató cd-ék kiválóan alkalmazhatóak a már megtanult ismeretek szinten tartásához, gyakorlásához.