Skip navigation

Játék kialakítása

A játék sajátosságából adódik, hogy az elsajátított elemeket az oktatás után játékban is tudjuk gyakoroltatni. Az egymás elleni küzdelemre más az alapérintések után lehetőség nyílik, 1:1 elleni játékszituációban. Ezt már a kosárérintés tanítása után alkalmazhatjuk, bekapcsolva a tanultak alapján az alsó egyenes nyitással. A játékosok számát növelve 2:2 és 3:3 elleni játék, lehetőség nyílik a játék szervezésére és a három érintéssel történő megjátszására. A 2:2 elleni játékban tudjuk gyakoroltatni az alapérintéseket, esetleg elfordulással történő labdatovábbításokat. Technikai elemek bővülésével és a nyitással valamint nyitás fogadással és feladással párhuzamban a szabályok elsajátítására is lehetőség nyílik.
Miniröplabdázásról akkor beszélünk, ha a röplabda pálya kicsinyített területén 3:3 elleni játék jön létre. A játék szervezése nem kötött, a jtanulók a játékszituációnak megfelelően a legkedvezőbb érintési móddal továbbítják a labdát. A nyitást egy tanuló a hátsó területen tartózkodva fogadja alkar érintéssel, majd továbbítja a háló közeli tanulónak, aki igazodó mozgással felveszi azt a pozíciót, amely irányba továbbítja a labdát kosárérintéssel a harmadik társnak, aki befejezi a mozgást (átüt, átemel, átküld).

Ezt a játékot verseny formájában tudjuk játszatni, mely motiváló lehet a további fejlődés érdekében. A célunk, hogy minden tanuló aktívan vegyen részt a játékban, képzettségi szintjüknek megfelelően.

Miniröplabdázásról videó az alábbi linken érhető el: