Skip navigation

4.1.2 CSS

A CSS (Cascading Style Sheets) nyelv a weboldalhoz tartozó stílusleíró nyelv, amely az oldalon szereplő elemekhez (tag-ekhez) formátumokat rendel. A CSS állomány is szöveges formátumú, így egyszerű szövegszerkesztővel készíthető. A nyelv aktuális verziója a CSS3.

A CSS nyelv kis-nagybetű érzékeny, így mindent kis-nagybetű helyesen kell írni!

A stílusok megadása mindig egy kijelölőből (selector) meg egy leírásból áll. A kijelölő határozza meg, hogy a leírás mely elemekre vonatkozik. A stílusleírás kapcsos zárójelek ({ }) között szerepel, és több formátumot tartalmazhat. Egy formátum egy formátumnévből és egy formátumértékből áll, a kettő között kettőspont van. A formátumokat pontosvesszővel (;) választjuk el egymástól. (Általában minden formátumot külön sorba írunk és pontosvesszővel zárjuk le.).  A következő példa a bekezdéseket (p kijelölő) középre igazítja (text-align:center) és a betűszínt szürkére változtatja (color:gray):

p {

text-align : center;

color : gray;

}

A formátumok listája kötött, csak azokat lehet használni, amelyek a CSS nyelvben definiáltak.

http://www.w3schools.com/cssref/default.asp

Stílusleírást lehet az adott oldal HTML leírásán belül megadni, vagy egy külön állományban. Ez utóbbi esetben a fájl kiterjesztése .css és több weboldalhoz is csatolni lehet.