Skip navigation

A strandvízilabda szabályai

A strandvízilabda a vízilabdától elsősorban abban különbözik, hogy itt nincs időmérés és a mérkőzések addig tartanak, amíg az egyik csapat két szettet meg nem nyer. Egy-egy játszmát hat lőtt góllal lehet megnyerni, amelyhez nem kell, a két gólos különbség, tehát 6-5 is lehet a szett végeredménye. A strandvízilabdában tehát nincs sem döntetlen játszma, sem döntetlen mérkőzés. Ezen kívül a strandvízilabdában a hagyományosnál kisebb alapterületű a játéktér, melynek végein a klasszikusnál kisebb kapukba kell bejuttatni a női méretű labdát. Különbség, hogy a büntetőt nem öt, hanem négy méterről végzik el strandvízilabdában. További eltérés van a kiállításoknál is, ugyanis a kiállított játékos a játéktér elhagyását (elég fejét az "alapvonalon" kidugni a játéktérről) követően azonnal jöhet is vissza a pályára. Egy időben egy csapatból mindössze három mezőnyjátékos és egy kapus tartózkodhat a pályán, cserélni pedig bármikor lehet. A játékvezetőkkel kapcsolatban is más a helyzet a strandvízilabdában, itt ugyanis két bíró helyett csak egy vezeti a meccseket. Fontos megemlíteni, hogy a strandvízilabdában is van 2m-es szabály. Ennek ellenére előfordulhat, hogy egyes utánpótlás mérkőzésen ennek figyelembe vétele nélkül játsszák a mérkőzéseket.